Hoe impregneer je een granieten aanrechtblad?
Je hebt een prachtig granieten werkblad in je keuken en wilt daar natuurlijk zo lang mogelijk van genieten. Hoewel graniet bijna onderhoudsvrij is, raden we je aan om het blad af en toe te impregneren. We leggen je graag uit hoe je dat doet!
Onze granieten aanrechtbladen
Granieten aanrechtblad impregneren
Een gepolijst (hoogglans) granieten blad is doorgaans vrij dicht van structuur en vereist weinig onderhoud. Tegenwoordig zijn echter de matte afwerkingen, zoals gezoet of leatherlook, erg populair. Die zijn wat poreuzer, dus daar adviseren we altijd een impregnatie. Gebruik hier altijd het juiste impregneermiddel voor. Een impregneermiddel beschermt je blad tegen vet, zuren, vuil en water. Wees er wel van bewust dat het de kleur van je blad iets kan verdiepen.
Tip van ons: Probeer elk middel eerst even uit op een klein, onopvallend stukje van je aanrechtblad. Zo voorkom je ongewenste verrassingen op je hele blad.
Het stappenplan
- Reinigen
Maak je aanrechtblad schoon (bijvoorbeeld met water) en zorg dat het goed droog is voordat je begint. - Aanbrengen
Neem een schone doek (of papieren doek) en breng een dunne, gelijkmatige laag imporegneermiddel aan. Wil je nog extra zekerheid? Na ongeveer een uur kun je een tweede laag aanbrengen, mits de eerste laag goed droog is. - Resten verwijderen
Wacht twee uur na de laatste laag en verwijder eventueel overtollig impregneermiddel met een doek. Als je dit niet doet, kan er een glanslaag achterblijven. - Onderhoud bijhouden
Herhaal dit een paar keer per jaar om je granieten aanrechtblad in topconditie te houden.
Aandachtspunten bij het impregneren
Impregneren moet zorgvuldig gebeuren maar de juiste hoeveelheid impregneermiddel bepalen kan lastig zijn. Wil je zeker weten dat je de juiste hoeveelheid kiest? Breng het impregneermiddel met een droge doek op je blad aan en laat het goed intrekken. Spetter daarna wat water op het blad: blijven de druppels bol staan, dan is je blad perfect geïmpregneerd.
Te veel impregneermiddel kan er juist voor zorgen dat het niet goed in het blad trekt, met vlekken als gevolg. Zakken de druppels weg? Dan heb je nog te weinig impregneermiddel gebruikt. Herhaal het impregneren met een droge doek, net zo lang tot de waterdruppels wel mooi bol blijven liggen. Zo weet je zeker dat je blad goed beschermd is!